objevte zapomenutý svět

Prosinec 2010

štastné a veselé Vánoce

23. prosince 2010 v 18:11 | jaaaaaaaa
Jsou tady Vánoce a mám pro vás trochu dárků.Je to pořádná zásoba videí a článků tak se kochejte.
Funny Pictures
SCOTT PILGRIM VS THE WORLD
Scottu Pilgrimovi (Michael Cera) je dvaadvacet, žije na úkor svého homosexuálního spolubydlícího (Kieran Culkin), hraje v garážové kapele Sex Bob - omb a stylem pásové výroby balí jednu holku za druhou. Scott nikdy neměl problém ulovit jakoukoliv kost. Spíš mu dělalo potíže ji následně zahodit. Teď ale nastal čas, aby i on poznal, jak láska bolí. Jmenuje se Ramona (Mary Elizabeth Winstead), má nejmodřejší vlasy na světě a Scott se do ní na první pohled, nenapravitelně a bezhlavě zamiloval. Jejich společné zářivé budoucnosti nic nebrání, tedy aspoň Scott si to myslí. Jenomže zatímco jemu se stačí zbavit aktuální přítelkyně, dětinské fanynky jeho kapely, Ramona s sebou vleče děsivé prokletí. Ve zkratce - každý, kdo s ní chce chodit, musí nejdřív porazit sedm jejích bývalých partnerů. Bohužel nikoliv ve slovním fotbale, ale v boji na život a na smrt. Jiný by couvl, ale Scott je skutečně zamilovaný až po uši, a tak ho v příštích pár dnech čekají bizarní a potenciálně smrtonosná setkání mimo jiné se skateboardovou legendou, rockovou hvězdou inklinující k veganství, dvěma identickými dýdžeji, jejichž muzika může zabít, nebo s věčně naštvanou lesbou. Ano, s těmi všemi Ramona v minulosti chodila a právě oni chtějí zařídit, aby Scottova pohádka neměla šťastný konec.
http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad_booklet/250/f/fc44c078b369c0095952c7a476245f21.jpg

gigantoraptor

14. prosince 2010 v 16:00 | jaaaaaaaa |  dinosauři
Gigantoraptor je jedním z několika opeřených dinosaurů, kteří nejsou řazeni do kladu Avialae, tedy mezi ptáky, a jejichž nálezy rovněž pochází z území Číny. Oproti nim je ale rod Gigantoraptor mnohem větší, jeho velikost je výjimečná i v rámci skupiny Oviraptorosauria. Se 1400 kg hmotnosti Gigantoraptor překonal i kvartérní zástupce skupiny Ratitae a oproti bazálním oviraptorosaurům jako Caudipteryx je 300x těžší. Velikost gigantoraptora je důležitá, protože vybočuje z předpokládané zákonitosti o zmenšování coelurosaurů v průběhu evoluce. Tento proces vyvrcholil vznikem ptáků. Objev obřího oviraptorida ve vrstvách svrchní křídy samozřejmě tento předpoklad zkomplikoval. Alespoň některé podskupiny neptačích coelurosaurů tak zřejmě postupně zvětšovaly své rozměry.

NÁVRAT!!!!!!

11. prosince 2010 v 19:46 | jaaaaaaa
Ahoj píšu opět po dloooooouhé době na tento blog.Omlouvám se že sem tak dlouho nepsal,ale měl jsem naprosto rozbitý počítač,proto se budu snažit co nejvíce psát.Raptorex..
http://blogs.discovermagazine.com/notrocketscience/files/2010/04/Similicaudipterx.jpg